Kryptoměny nejsou podvod.
Translate:
Rubriky

Bitcoine – kam vede tvá cesta?

Bitcoin slaví své páté narozeniny.pic01

Co s tím a jak dál?

Takovouto otázku si klade řada příznivců i zarputilých odpůrců Bitcoinu i všech elektronických měn. Pravda se hledá jen těžko. Za svůj vývoj zaznamenal Bitcoin strmé vzestupy i strmé pády. Své stanovisko k Bitcoinu se snaží najít i řada vlád světa. Některé vlády se jej snaží zakázat, některé to již udělaly, ale Biotcoin žije dál. A nejen to.  Rozšiřuje se okruh jeho uživatelů, a to jak platících, tak i Bitcoin přijímacích. Navzdory všem odpůrcům Bitcoin žije dál. Tak, jak jej některé vlády zakazují nechápajíce rozvoj digitálního světa, naopak některé vlády se staví k Bitcoinu čelem a snaží se jej přijmout jako realitu včetně toho, jak zdanit příjmy vyplývající z používání Bitcoinů.

Náš soused, Spolková republika Německo legalizovala Bitcoins jako „alternativní měnu“ a upravila jeeho používání. To je pro nadšence pro Bitcoin dobrá zpráva. Naopak Čína používání Bitcoinů zakázala, avšak bez valného úspěchu. Stejnou cestou se snaží vydat i Rusko.

Problematika Bitcoinu a všech cryptoměn s ním spojených zcela jistě přinutí další a další mocipány světa vyrovnat se se skutečností, že se Bitcoin stal realitou, byť jen virtuální. Do této reality však nemůže žádná z vlád a dalších autorit  nijak zasahovat, nijak ji nemůže regulovat. Vše záleží jen na neviditelné ruce trhu, co se bude dít dál.

MoonBit
Prosíme odpovězte v anketě.

Chcete s Bitcoiny obchodovat?
Ad