Kryptoměny nejsou podvod.
Translate:
Rubriky

Cryptoměny a vysvětlení pro začátečníky

Pokud jste v oblasti cryptoměn začátečníci a tápete v této problematice, pak jste navštívili ten správný web. Měli byste tady najít pokud možno stručná vysvětlení týkající se cryptoměn. Osvětlíme, k čemu jsou dobré, jaké je jejich místo na trhu, a to všechno pokud možno stručně a hlavně česky.

 

Co jsou to cryptoměny

Jakákoliv cryptoměna ne internetová open-source měna pohybující se ve zcela decentralizované P2P síti. To znamená, že se s její pomocí na internetu platí přímo mezi uživateli bez jakékoliv účasti bank a států. Není závislá na žádné skutečné měně. Její naprostou výhodou je možnost provádět transakce v reálném čase a bez zbytečně velkých poplatků.

Všechny cryptoměny jsou navrženy a fungují tak, že je nelze padělat, ovlivňovat cenu, ničit, zabavovat, kontrolovat případně řídit inflaci. Celkové množství elektronických měn je dopředu známo a do sítě uživatelům jsou uvolňovány pouze a jen na základě matematických zákonů.

 

Na jakém principu cryptoměny fungují

Podrobný popis fungování kryptoměn, jak jsou potvrzovány transakce, co jsou to peněženky, jak je používat a platit z nich, jejich hodnoty – všechny tyto informace lze nalézt na wikipedii. Zájemcům o kryptoměny vřele doporučujeme prostudování (není toho zas až tak moc). Stránku na wikipedii najdete klepnutím na tento odkaz.

 

Jak cryptoměny získat 

Samostatné těžení

neboli dolování je jeden ze způsobů. Zájemce si může pořídit vlastní hardware, které bude samostatně provádět výpočty a tím těžit cryptoměny. Tento způsob je však v současné době již nevýhodný jak pro finanční tak i pro energetickou náročnost zařízení. Začátečníkům tento způsob zásadně nedoporučujeme.

 

Těžení účastí v těžebním poolu

Právě pro finanční a energetickou náročnost se zájemci o těžení sdružují v tzv. poolech. Existuje celá řada webů, kde je možné se do těžení zapojit. Některé pooly dokonce nabízejí tuto možnost zdarma a vytěženou měnu je možné skutečně vyzvednout a použít. Jedním z nich je např. Cointellect. S dalšími možnostmi těžení tímto způsobem se můžete seznámit zde.

 

Nákup na burzách

To je další způsob získání cryptoměny. Na burzách tak lze nakoupit cryptoměny za aktuální kurz. Z našeho pohledu pak nákupy a prodeje vesměs probíhají v USD případně v Eurech nebo ruských rublech. Česká koruna v těchto možnostech chybí s jednou výjimkou. Server Bitstock.cz jako český server realizuje obchody právě v českých korunách. O burzách se podrobněji dočtete na jiných částech tohoto webu.

 

Získání cryptoměny jako odměny za vaši aktivitu

Tímto způsobem lze získávat cryptoměny zdarma jen návštěvou různých webů, které takovou odměnu poskytují. Jedná se o obdobu „klikaček“, avšak odměny v cryptoměnách jsou vypláceny buď na základě dosažení určitého množství kryptoměny, nebo zpravidla jednou týdně. O možnosti získat BitCoiny informujeme zde a o možnosti získat DogeCoiny informujeme zde. Tímto způsobem se docela určitě nedá zbohatnout, ale menší množství cryptoměny v hodnotě několika málo USD se získat dá. A jakmile máte v peněžence menší množství měny, nejlépe Bitconů (BTC), nemožno je převést na burzu a prodat je za skutečné peníze, a nebo také je možnost s nimi zaplatit za služby tam, kde platby v bitcoinech přijímají.

 

Kde lze platit bitcoiny, litecoiny atd. lze zjistit klepnutím na tento obrázek.

Mapa obchodů

Mapa obchodů

 

 Alternativní měny k Bitcoin

DogeCoin – alternativní měna, se kterou se obchoduje na internetu a stále přibývají místa, kde lze s touto měnou zaplatit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MoonBit
Prosíme odpovězte v anketě.

Chcete s Bitcoiny obchodovat?
Ad