Kryptoměny nejsou podvod.
Translate:
Rubriky

Internetová peněženka XAPO                Xapo

Internetová peněženka XAPO je první námi doporučovanou bitcoinovou peněženkou. Její založení je velmi snadné a jak založení, tak i její používání je zcela zdarma.

Velkou výhodou této peněženky je skutečnost, že nejen příjem bitcoinů ale především jejich posílání je bez jakýchkoliv poplatků bitcoinové síti. To ocení především ti, kteří se rozhodnou bitcoiny nejen kupovat, ale i sbírat na různých internetových portálech. Některé z nich dokonce i malé částky BTC posílají přímo do této peněženky na rozdíl od jiných, které výplaty provádějí jednou týdně nebo po dosažení určité sumy.

Další výhodou je možnost uložit své bitcoiny do bitcoinového trezoru, takže nemůžou být například hackery ukradeny. Tato služba peněženky je však již placená. My tuto službu nevyužíváme a přesto peněženka funguje zcela bezproblémově.

Se službami peněženky se seznámit, případně peněženku založit můžete zde. Po úspěšném založení a ověření jak vaší e-mailové adresy, tak i čísla telefonu obdržíte svých prvních 5.000 satoschi do své peněženky jako odměnu. Nebudete ji tedy mít prázdnou. Částka 5.000 satoschi je sice v přepočtu na české koruny velmi malá, ale chcete-li začít, nějak musíte.  🙂

 

Internetová peněženka Blockchain    Blockchain

Stejně jako předchozí peněženka zřízení a používání této peněženky je velmi jednoduché a zcela zdarma.

Neposkytuje však takový komfort, jako peněženka XAPO. A jeden velmi důležitý rozdíl – převody z této peněženky jsou zpoplatněny. Sice velmi drobnou částkou, ale zpoplatněny. Poplatek za převod je cca 0.001 BTC, což při současném kurzu BTC 380 USD představuje částku 8.30 Kč. Není to mnoho, ale pokud se rozhodnete sbírat bitcoiny na různých vebech, je tato částka docela limitující. Na druhiou stranu nebudete muset nic ověřovat, ani telefon, ani e-mail.

Poplatky za převod však vyjma peněženky XAPO budete platit ze všech peněženek, ať již internetových, nebo nainstalovaných na vašem PC.

 

Multibit200px-Bitcoin

Peněženka Multibit je open-source program, který patří mezi bezpečné a nepoužívanější peněženky. Hlavní výhodou této peněženky je, že nestahuje kompletní blockchain, ale pracuje jen s jeho částí.

Protože neobsahuje celou historii transakcí, je její instalace a synchronizace záležitost na pár minut. Výhodou také je, že umožňuje nejen vytvoření dalších adres , ale i vytváření dalších samostatných peněženek přímo v programu. Na to však musíte myslet také při zálohování – každá nová peněženka vytváří vlastní soubor zálohy. Peněženku si můžete stáhnout zde a následně nainstalovat.

Multibit

 

Bitcoin QT

Toto je oficiální bitcoinová peněženka, donedávna zřejmě nejpoužívanější software, k dispozici je také česká verze.
Tato peněženka ale uchovává celý blockchain. Je to sice nejbezpečnější řešení, to však může být také velkou nevýhodou, protože už první synchronizace – stažení blockchainu může trvat mnoho hodin, podle rychlosti připojení to může trvat řádově i dny!

Vyžaduje poměrně velký prostor na vašem pevném disku – několik desítek GB. Také při každé dalším otevření peněženky se stahují poslední části blockchainu od poslední synchronizace a to zabere několik minut, někdy i hodin, podle toho, kdy naposledy jste peněženku použili…
Práce s touto peněženkou je však poté již velmi jednoduchá a pokud vám nevadí její nároky na prostor na disku, může to být pro vás dobrá volba.

BitcoinQT

Bitcoin QT

Tuto peněženku si můžete stáhnout zde a následně nainstalovat. Jen je třeba připomenout, že nyní blockchain obsahuje více než 20GB a jeho velikost neustále roste.

 

 

MoonBit
Prosíme odpovězte v anketě.

Chcete s Bitcoiny obchodovat?
Ad