Kryptoměny nejsou podvod.
Translate:
Rubriky

Dolování kryptoměn

Dolování neboli mining (z anglického mine – důl)

Tzv. dolovat kryptoměny a tak je získávat bez toho, aby bylo nutné je kupovat na burzách, znamená:

  • vlastnit dostatečně výkonný software, který bude samostatně provádět výpočty a po jejich úspěšném dokončení vydoluje jednotku kryptoměny. Nejen že takový software (stolní PC Vám k tomu stačit určitě nebude) je poměrně velká investice, ale i jeho energetická náročnost je vysoká. Protože dolování je čím dál obtížnější, dá se téměř s určitostí předpokládat, že především náklady na elektrickou energii budou tak vysoké, že samostatné dolování nemá pro jedince význam, A to nehovoříme o nákladnosti pořízení hardwarového zařízení.

 

  • sdružit se do poolů, což jsou weby, jejichž provozovatelé takové zařízení vlastní a za určitý poplatek pronajímají jeho výkon. Z poplatku pak hradí náklady na provoz zařízení a samozřejmě také část poplatku tvoří jejich zisk.

 

  • poměrně novinkou jsou tzv. multipooly, což v praxi znamená, že se robot řídící pool podívá na aktuální  kurzy kryptoměn a podle výsledku vybere měnu, která je k těžbě nejvýhodnější. Klienti pak začnou těžit tuto kryptoměnu a standardně se podělí o zisk. Aby se zabránilo situaci, kdy klienti budou vlastnit nepřeberné množství kryptoměn třeba i třeba jen v malých částkách, robot je na burzách smění za bitcoiny a odměnu účastníkům vyplatí buď v bitcoinech nebo v USD. I přesto, že se od začátku roku 2014 „vrhlo“ na tento způsob těžení poměrně dost firem a lidí, zůstává tento způsob těžby v současné době nejvýhodnějším.

Chceme se podělit s vlastními zkušenostmi v této oblasti. Nikomu nepodsouváme výhodnost či nevýhodnost takovéhoto získávání kryptoměn. Jsou to opravdu jen a jen naše vlastní zkušenosti a je na každém, zda jim uvěří či nikoliv. 

MoonBit
Prosíme odpovězte v anketě.

Chcete s Bitcoiny obchodovat?
Ad