Kryptoměny nejsou podvod.
Translate:
Rubriky

Ponziho schémaBitcoin1

dostalo svůj název podle amerického podnikatele Charlese Ponziho, který toto schéma použil k vytvoření investičního fondu. Tento fond byl financován vklady drobných vkladatelů za účelem jejich zúročení. Fond však vložené peníze nikam neinvestoval a odměny byly vypláceny z vkladů, které vkladatelé vložili později.

Komu organizátor fondu vyplatí odměny záleží jen na jeho rozhodnutí. Fond funguje pouze do té doby, dokud se najde dostatek investorů. Jakmile přestanou investoři investovat, fond krachuje. Bližší informace lze najít na wikipedii zde, jakož i informace o novodobých organizátorech tohoto podvodného podnikání.

Ponziho schéma není založeno na referalech, investoři nejsou nuceni získávat nové zájemce.

 

Pyramidová hra – letadlo

je naproti tomu systém, který je přísně založen na získávání nových účastníků a odměny dřívějším účastníkům jsou vypláceny zásadně z vkladů jejich následovníků, které sami přivedli.

Systém nenabízí prodej žádných služeb ani žádného zboží. Jde především o účast v tomto systému. I na českém internetu existuje řada projektů tvářících se, že jsou seriozní Multi level marketingovou firmou a svoji podstatu zakrývají nabídkou prodeje nepotřebného a předraženého zboží nebo fiktivních služeb. Jsou si vědomi, že jak v České republice, tak téměř na celém světě, je organizování těchto pyramidových her trestné.

Trestný je organizátor hry, nikoliv  účastník. Účastník je naopak poškozeným. V našem trestním zákoníku na to pamatuje především § 213 – Provozování nepoctivých her a sázek.

 

A jak je to v případě BitCoin – MLM?

Dle našeho názoru si organizátoři dali za cíl především popularizaci cryptoměn jako takových a zvolili k tomu cryptoměnu nejpoužívanější – BitCoin. Čím více lidí na celém světě bude BitCoin používat, tím rychleji dojde k jeho rozšíření a šíření.

To však nic nemění na skutečnosti, že se jedná o pyramidový systém – letadlo. Nicméně jak uvádíme na jiné stránce, vklad do tohoto projektu je však natolik malý, že se dá očekávat jeho masové šíření. Navíc je nový účastník schopen potřebnou částku BitCoinu získat bez jakékoliv investice. Kolik v konečném důsledku organizátoři vydělají, pokud budou masové vstupy účastníků, lze jen těžko odhadnout, nicméně částka bude jistě značně vysoká. To nám však nezabránilo, abychom se podíleli na propagaci cryptoměn. Chcete-li to také vyzkoušet, můžete si jejich web nezávazně prohlédnout.

Na jiné stránce Vám poradíme jak získat potřebnou částku.

MoonBit
Prosíme odpovězte v anketě.

Chcete s Bitcoiny obchodovat?
Ad