Kryptoměny nejsou podvod.
Translate:
Rubriky

Vánoce se blíží

Polemika nad tím, co s kurzem BitCoinu udělá nadcházející období, je velmi složitá. Podíváme-li se do loňského roku, v období listopadu až prosince cena BitCoinu vystoupala k hranici 1.000 USD. Lze očekávat, že tomu tak bude i letos? Domnívám se, že nikoliv, i když u BitCoinu nikdy nikdo neví, jak se „splaší“ jeho kurz vůči americkému dolaru. Pravdou je, že vysoká cena BitCoinu se udržela už zhruba od listopadu 2013 do února 2014, kdy začal její celkem strmý pád. Na začátku prosince 2014 se cena již delší dobu pohybuje kolem 380 USD a po delší dobu se zdá být vcelku stabilní.

Jenže ovlivní cenu BotCoins na burze právě nastávající období horečných nákupů. Je třeba si uvědomit, že řada firem a dokonce i institucí zejména ve světě, již přijímá BotCoins jako platidlo. Jenže tyto firmy nejsou spekulanti na burze. Tyto firmy své obdržené BitCoins na burze velmi rychle realizují a směňují je za reálné peníze. Takže se domnívám, že platí nepřímá úměra. Čím více obchodních míst, která BitCoin přijímají, tím více to ovlivňuje snižování jejich kurzu. Na burzách vzniká přetlak v nabídce, která táhne cenu dolů.

Je to ovšem fakt, se kterým je třeba se smířit. Vezmeme-li v úvahu, že na začátku prázdnin byla cena BitCoinu na burze kolem 620 USD a během dvou měsíců spadla až na 310 USD, aby následně postupně vyšplhala k dnešní 380 USD, vykazuje cena BitCoinu vysokou volatilitu s její vývoj je, domnívám se, nepředvídatelný.

Ač nejsem finanční analitik ani dobrý znalec burzovního prostředí, domnívám se, že zdrženlivost ve spekulativních nákupech BitCoins povede spíše ke ztrátám, než k zisku.  I když……u BitCoins nikdy nikdo neví. Pokud nemáte křišťálovou kouli v ruce a kočku za krkem, je odhad ceny skutečně náročný oříšek.

MoonBit
Prosíme odpovězte v anketě.

Chcete s Bitcoiny obchodovat?
Ad